PL EN DE
Artykuły
Kamienny blat
Kamienny blat

Kamień jest naturalnym materiałem i dlatego też jest tak lubiany do zastosowań wykończeniowych w domach i mieszkaniach. We wnętrzach coraz popularniejszą formą jest kamień granitowy. Najpopularniej zazwyczaj używany jest na podłogi lub blaty kuchenne. Z kamienia można zrobić także ściankę nad blatem granitowym, ścianę w pokoju dziennym, przepiękną aranżacje łazienki, parapety lub schody.

Połączenie drewna z kamieniem tworzy bardzo udaną kompozycję. Jest to naturalne i kontrastowe zestawienie: drewno kojarzy się z czymś ciepłym a kamień z chłodem, elegancją i trwałością. Blat granitowy dobrze wygląda np. na tle gładkiej, jasnej ściany, którą pokrywając w niewielkim  stopniu tym samym użytym materiałem daje nam niezwykły blask. Granit czy marmur są materiałami niepalnymi i długo się nagrzewają, co oznacza, że można go zastosować w pobliżu kuchenek gazowych. Fakt ten daje nam możliwość pozostawienia gorącego garnka lub patelni bezpośrednio na blacie kuchennym.

Kamień używany do zabudowy kuchni musi sprostać wielu wymaganiom – powinien być nieścieralny, twardy, nienasiąkliwy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wciągając granit do listy wykorzystywanych materiałów używanych w produkcji blatów granitowych, nie znajdziemy nic równie odpowiedniego – jego  wytrzymałość na wilgoć, zmiany temperatury i oddziaływanie środków czyszczących wyodrębnia go z całego szeregu produktów. Wymaga też najmniej zabiegów, granit nie  trzeba nawet impregnować.