PL EN DE
Artykuły
Kuchenne uchwyty
Kuchenne uchwyty

O wyglądzie naszej kuchni decydują detale, które nadają indywidualny charakter każdemu wnętrzu. Dlatego równie ważny, jak wybór frontu, jest dobór uchwytów kuchennych. Model dostosowujemy do charakteru kuchni. Do stylu nowoczesnego wybieramy uchwyt prosty, najlepiej srebrny, może być listwowy, natomiast w kuchniach rustykalnych pięknie prezentują się porcelanowe uchwyty i gałki z motywami kwiatowymi, postarzane, nadające sielskiego charakteru wnętrzu kuchni. Uchwyty mogą być niewidoczne, jak również możemy je mocno zaakcentować. I tak, ze względu na sposób zamocowania, wyróżniamy dwie główne grupy uchwytów: uchwyty montowane na froncie i uchwyty listwowe. Pierwszą grupę stanowią uchwyty, które przykręcane są do frontu.

Zaliczamy do nich zarówno uchwyty:

- gałkowe (zazwyczaj montowane na jednej śrubie, zarówno do kuchni klasycznych jak i nowoczesnych);

- typowe uchwyty kuchenne (montaż na dwóch śrubach, różne rozstawy, do wszystkich kuchni);

- relingi (proste w formie uchwyty, mogą być dopasowane do wielkości szafki, stosowane

  głównie w kuchniach nowoczesnych);

- ekskluzywne uchwyty (wytwarzane na zamówienie, niepowtarzalne, mogą być własnego projektu,  z dodatkiem kamieni szlachetnych bursztynów, kryształków Swarowskiego itp.)

Uchwyty listwowe z kolei są bardziej dyskretne, stanowią idealne wykończenie kuchni nowoczesnej, dostosowane do każdej wielkości frontu. W przypadku, kiedy nie chcemy aby uchwyty były widoczne, możemy zastosować inne rozwiązania – bezuchwytowe. Do frontu, od strony wewnętrznej montujemy system CLIK lub TIP ON, front otwieramy  lekko naciskając na niego. Inne bezuchwytowe rozwiązanie, to uchwyty frontów w formie frezowanych  wgłębień na krawędziach. Dobrze mieć świadomość, że uchwyty meblowe to nie tylko ważne elementy dekoracyjne.  Muszą one doskonale spełniać też swoją podstawową funkcję, dlatego warto wybrać model,  który pozwoli sprawnie i łatwo otwierać kuchenne fronty. Uchwyty kuchenne muszą też być niezwykle  solidne i trwałe, bowiem często w szufladach przechowuje się dużo, niejednokrotnie ciężkich  produktów, a szafki są dość często eksploatowane. Wybór tylko wysokiej jakości produktów  gwarantuje bezawaryjne i długookresowe korzystanie.